Skladateljska konferenca Evropskega skladateljskega foruma v Ljubljani med 5. in 7. novembrom 2011
Dvorani Univerze spremljali okrogli mizi o najaktualnejšem dogajanju na področju avtorskih pravic ter zastopanosti skladateljev na evropski ravni. Vodil ju je Klaus Ager, predsednik ECF, ki je hkrati tudi predsednik Avstrijskega skladateljskega društva (ÖKB) in sopredsedujoči v Evropski zvezi skladateljev in piscev besedil (ECSA). Razpravljavci so bili Alfons Karabuda, predsednik Evropskega združenja skladateljev popularne glasbe (APCOE) in izvršni predsednik ECSA, Bernard Grimaldi, tretji sopredsedujoči ECSA s strani Evropskega združenja ustvarjalcev filmske glasbe in glasbe za medije (FFACE), Konrad Boehmer, član upravnega odbora ECF in donedavni predsednik upravnega odbora enega od dveh nizozemskih društev za zaščito avtorskih pravic (STEMRA) ter Patrick Ager, generalni sekretar ECSA. Prisluhnili smo predstavitvi Evropskega orkestra za sodobno glasbo (European Contemporary Composers Orchestra – ECCO), ki deluje pod pokroviteljstvom ECF, sedež pa ima v Sloveniji na DSS (slednji je svoj prvi koncert izvedel junija letos v umetniškem srcu Dunaja – Museumsquartierju).
V ponedeljek so pripravlili predstavitev še ene od akcij ECF – Composers Factory. Gre za idejo o povezovanju dobrih praks ustvarjalnega glasbenega dela z otroki v razredu. Predstavili so se trije vidni predavatelji (in skladatelji) Helmut Erdmann (Nemčija), Petra Sachsenheimer (Avstrija) in David Stoll (velika Britanija). Po predavanjih (razred otrok z OŠ Majde Vrhovnik je pripeljala njihova učiteljica Polona Guček Skrbinek) je bila še predstavitev Composers Factory in panel z vsemi tremi predavatelji, ki ga je vodil Fritz Niemann (ECSA in ECF).
Sobotni in nedeljski večer sta bila v znamenju trilateralne mednarodne izmenjave DSS s sorodnima društvoma iz Srbije in Makedonije.
Fotografije: Arhiv Društvo slovenskih skladateljev: http://www.mojalbum.com/dsskladateljev/evropska-skladateljska-konferenca